Typ tekstu: Książka
Autor: Kolińska Krystyna
Tytuł: Orzeszkowa, złote ptaki i terroryści
Rok: 1996
odpowiedzi śle na kartkach obramowanych girlandkami róż serdeczny list do "siostrzanej duszy", lecz w tych różanych wianuszkach kryje się ostrze sztyletu: wiadomość o nieszczęśliwym zakochaniu się w jednej młodej osóbce z Krakowa, słowa o jej "szatach mających woń Libanu", o jego melancholii ogarniającej czarną chmurą, o marności świata i o nachodzącej go czasami chęci... powieszenia się.

Choć czuje się zranioną - sztylet w samo serce - pragnie co najrychlej oblec się w szaty pocieszycielki. Trzeba dogłębnie zanalizować psychiczną sytuację nieszczęśnika, miłosne zadurzenie - przyjaciela i przekazać mu rady, przemyślenia, aby wydźwignął się z tej ciemnej przepaści i ujrzał niezawodny ratunek w trzech darach.

Trzy
odpowiedzi śle na kartkach obramowanych girlandkami róż serdeczny list do "siostrzanej duszy", lecz w tych różanych wianuszkach kryje się ostrze sztyletu: wiadomość o nieszczęśliwym zakochaniu się w jednej młodej osóbce z Krakowa, słowa o jej "szatach mających woń Libanu", o jego melancholii ogarniającej czarną chmurą, o marności świata i o nachodzącej go czasami chęci... powieszenia się.<br><br> Choć czuje się zranioną - sztylet w samo serce - pragnie co najrychlej oblec się w szaty pocieszycielki. Trzeba dogłębnie zanalizować psychiczną sytuację nieszczęśnika, miłosne zadurzenie - przyjaciela i przekazać mu rady, przemyślenia, aby wydźwignął się z tej ciemnej przepaści i ujrzał niezawodny ratunek w trzech darach.<br><br>&lt;tit&gt;Trzy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego