Typ tekstu: Książka
Autor: Berwińska Krystyna
Tytuł: Con amore
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1974
skradam się do łóżka. Podłoga skrzypi niemiłosiernie.
Kładę się - i z moim ciałem zaczynają dziać się przedziwnie przerażające i niezwykłe rzeczy... prądy, fale, serce w gardle - i to, co wykwita ze mnie, krzyczy - prężne, strzeliste, radosne, poszukujące daremnie - czego?
Nagle słyszę kroki na schodach. Zrywam się i po omacku, pośpiesznie naciągam slipy, skarpetki, spodnie, koszulę... buty, jeszcze pasek od spodni... Ręce szamocą się z guzikami - kiedy kroki rozpłynęły się gdzieś, ucichły. To nie ona.
Siedzę na łóżku ubrany i sam się z siebie śmieję. I patrzę w drzwi jak sroka w gnat.
Nie słyszałem nawet, kiedy weszła. Poczułem, że coś mnie
skradam się do łóżka. Podłoga skrzypi niemiłosiernie. <br>Kładę się - i z moim ciałem zaczynają dziać się przedziwnie przerażające i niezwykłe rzeczy... prądy, fale, serce w gardle - i to, co wykwita ze mnie, krzyczy - prężne, strzeliste, radosne, poszukujące daremnie - czego? <br>Nagle słyszę kroki na schodach. Zrywam się i po omacku, pośpiesznie naciągam slipy, skarpetki, spodnie, koszulę... buty, jeszcze pasek od spodni... Ręce szamocą się z guzikami - kiedy kroki rozpłynęły się gdzieś, ucichły. To nie ona. <br>Siedzę na łóżku ubrany i sam się z siebie śmieję. I patrzę w drzwi jak sroka w gnat. <br>Nie słyszałem nawet, kiedy weszła. Poczułem, że coś mnie
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego
404 Not Found

Not Found

The requested URL /floater/see/24 was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.