Typ tekstu: Książka
Autor: Berwińska Krystyna
Tytuł: Con amore
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1974
skradam się do łóżka. Podłoga skrzypi niemiłosiernie.
Kładę się - i z moim ciałem zaczynają dziać się przedziwnie przerażające i niezwykłe rzeczy... prądy, fale, serce w gardle - i to, co wykwita ze mnie, krzyczy - prężne, strzeliste, radosne, poszukujące daremnie - czego?
Nagle słyszę kroki na schodach. Zrywam się i po omacku, pośpiesznie naciągam slipy, skarpetki, spodnie, koszulę... buty, jeszcze pasek od spodni... Ręce szamocą się z guzikami - kiedy kroki rozpłynęły się gdzieś, ucichły. To nie ona.
Siedzę na łóżku ubrany i sam się z siebie śmieję. I patrzę w drzwi jak sroka w gnat.
Nie słyszałem nawet, kiedy weszła. Poczułem, że coś mnie
skradam się do łóżka. Podłoga skrzypi niemiłosiernie. <br>Kładę się - i z moim ciałem zaczynają dziać się przedziwnie przerażające i niezwykłe rzeczy... prądy, fale, serce w gardle - i to, co wykwita ze mnie, krzyczy - prężne, strzeliste, radosne, poszukujące daremnie - czego? <br>Nagle słyszę kroki na schodach. Zrywam się i po omacku, pośpiesznie naciągam slipy, skarpetki, spodnie, koszulę... buty, jeszcze pasek od spodni... Ręce szamocą się z guzikami - kiedy kroki rozpłynęły się gdzieś, ucichły. To nie ona. <br>Siedzę na łóżku ubrany i sam się z siebie śmieję. I patrzę w drzwi jak sroka w gnat. <br>Nie słyszałem nawet, kiedy weszła. Poczułem, że coś mnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego