Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Głos Koszaliński
Nr: 04.20
Miejsce wydania: Koszalin
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 2003
lat osiemdziesiątych w Słupsku. Właśnie wtedy pojawił się tu Dariusz Michalczewski. Wówczas utalentowany junior, dziś niepokonany na zawodowych ringach zawodowy mistrz świata wagi półciężkiej, zwany "Tygrysem".

To wówczas, w latach 80. Słupsk był liczącym się ośrodkiem sportowym, zwłaszcza pięściarskim. Począwszy od olimpijskiego brązu Kazimierza Adacha w Moskwie, bokserzy ze Słupska nadawali ton i w pierwszej lidze, i w liczących się na świecie turniejach. W mieście funkcjonował doskonale zorganizowany klub Czarni, którego sekcja bokserska była oczkiem w głowie ówczesnej władzy i obiektem uwielbienia kibiców.

Słupsk stać było wtedy na utrzymanie 28 pięściarzy, ośmiu trenerów, dwóch kierowników sekcji, lekarzy i masażystów. Do tego doliczmy
lat osiemdziesiątych w Słupsku. Właśnie wtedy pojawił się tu Dariusz Michalczewski. Wówczas utalentowany junior, dziś niepokonany na zawodowych ringach zawodowy mistrz świata wagi półciężkiej, zwany "Tygrysem". <br><br>To wówczas, w latach 80. Słupsk był liczącym się ośrodkiem sportowym, zwłaszcza pięściarskim. Począwszy od olimpijskiego brązu Kazimierza Adacha w Moskwie, bokserzy ze Słupska nadawali ton i w pierwszej lidze, i w liczących się na świecie turniejach. W mieście funkcjonował doskonale zorganizowany klub Czarni, którego sekcja bokserska była oczkiem w głowie ówczesnej władzy i obiektem uwielbienia kibiców. <br><br>Słupsk stać było wtedy na utrzymanie 28 pięściarzy, ośmiu trenerów, dwóch kierowników sekcji, lekarzy i masażystów. Do tego doliczmy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!