Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 13 / 14
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
życia nad unicestwieniem - nadzieja zmartwychwstania. Krzyż - ciemny znak bólu i śmierci - staje się odtąd pełną jasności zapowiedzią zwycięstwa. Tajemnica krzyża błyska. Znak krzyża towarzyszący naszemu światu, wyrażający nasze starania, troski, zmagania, choroby i cierpienia - to wszystko, co nieodłącznie wypełnia człowieczą dolę, w te dni zaczyna na nowo przemawiać do nas nadzieją.
Światło płynące z krzyża, na którym został przezwyciężony dramat śmierci, krzepiło ludzkie pokolenia. W stuleciu zaborów chrześcijańska wiara w Boga-Człowieka, który pokonał mękę krzyża, podtrzymała w pokoleniach Polaków nadzieję na niepodległość. Spętani przez zaborcze mocarstwa, wierzyli, że Polska zmartwychwstanie, jak Chrystus zmartwychwstał.
Na miejscu papieskiej Mszy św. we Wrocławiu
życia nad unicestwieniem - nadzieja zmartwychwstania. Krzyż - ciemny znak bólu i śmierci - staje się odtąd pełną jasności zapowiedzią zwycięstwa. Tajemnica krzyża błyska. Znak krzyża towarzyszący naszemu światu, wyrażający nasze starania, troski, zmagania, choroby i cierpienia - to wszystko, co nieodłącznie wypełnia człowieczą dolę, w te dni zaczyna na nowo przemawiać do nas nadzieją.<br>Światło płynące z krzyża, na którym został przezwyciężony dramat śmierci, krzepiło ludzkie pokolenia. W stuleciu zaborów chrześcijańska wiara w Boga-Człowieka, który pokonał mękę krzyża, podtrzymała w pokoleniach Polaków nadzieję na niepodległość. Spętani przez zaborcze mocarstwa, wierzyli, że Polska zmartwychwstanie, jak Chrystus zmartwychwstał.<br>Na miejscu papieskiej Mszy św. we Wrocławiu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego