Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 40
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
wspinaczki.
magNiedźwiedzie odwiedziny

W ostatnich tygodniach tatrzańskie niedźwiedzie są wyjątkowo aktywne. Demolują samochody na Palenicy Białczańskiej i wnętrze schroniska przy Morskim Oku. Dwie samice stoczyły nawet walkę o terytorium.
Obecnie na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego jest około 15 niedźwiedzi. Wiele z nich bez większych oporów podchodzi do człowieka z nadzieją, że dostanie jakiś smaczny kąsek.
Najłatwiej spotkać misia wiosną i jesienią. W czasie zimy spalają tłuszcz. Wiosną uzupełniają braki pokarmu w organizmie, natomiast jesienią gromadzą tkankę tłuszczową. Szukają pokarmu roślinnego i zwierzęcego. Ich przysmakiem są borówki.
Czasem drogą do Morskiego Oka przechodzi nawet dziesięć tysięcy osób dziennie. Pozostają odpadki i
wspinaczki.<br>&lt;au&gt;mag&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Niedźwiedzie odwiedziny&lt;/tit&gt;<br><br>W ostatnich tygodniach tatrzańskie niedźwiedzie są wyjątkowo aktywne. Demolują samochody na Palenicy Białczańskiej i wnętrze schroniska przy Morskim Oku. Dwie samice stoczyły nawet walkę o terytorium.<br>Obecnie na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego jest około 15 niedźwiedzi. Wiele z nich bez większych oporów podchodzi do człowieka z nadzieją, że dostanie jakiś smaczny kąsek.<br>Najłatwiej spotkać misia wiosną i jesienią. W czasie zimy spalają tłuszcz. Wiosną uzupełniają braki pokarmu w organizmie, natomiast jesienią gromadzą tkankę tłuszczową. Szukają pokarmu roślinnego i zwierzęcego. Ich przysmakiem są borówki.<br>Czasem drogą do Morskiego Oka przechodzi nawet dziesięć tysięcy osób dziennie. Pozostają odpadki i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego