Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 1121
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1966
karkołomne.
Aż mi się cieplej zrobiło koło serca, gdy od kogoś biegłego w tych sprawach dowiedziałem się, że warszawscy strażacy nie stosują wcale prześcieradeł... - To pewnie mają tak wysokie drabiny nastawałem - że można podjechać pod samo okno, na najwyższym choćby piętrze.
- Nasza straż - usłyszałem nie posiada drabin tak wysokich. Karmiony nadzieją, że to wszystko nieprawda zadzwoniłem do komendy stołecznej straży pożarnej. Okazało się, że... prawda.
A jednak po rozmowie z zastępcą komendanta, mjr. Tadeuszem Osińskim, przestał mnie trapić lęk przed czerwonym kurem. Bo:
1. dokumentacja opracowana dla i drapaczy i przyległych budynków (m. in. domów towarowych) uwzględniała oczywiście urządzenia zabezpieczeń przeciwpożarowych
karkołomne. <br>Aż mi się cieplej zrobiło koło serca, gdy od kogoś biegłego w tych sprawach dowiedziałem się, że warszawscy strażacy nie stosują wcale prześcieradeł... - To pewnie mają tak wysokie drabiny nastawałem - że można podjechać pod samo okno, na najwyższym choćby piętrze. <br>- Nasza straż - usłyszałem nie posiada drabin tak wysokich. Karmiony nadzieją, że to wszystko nieprawda zadzwoniłem do komendy stołecznej straży pożarnej. Okazało się, że... prawda. <br>A jednak po rozmowie z zastępcą komendanta, mjr. Tadeuszem Osińskim, przestał mnie trapić lęk przed czerwonym kurem. Bo:<br>1. dokumentacja opracowana dla i drapaczy i przyległych budynków (m. in. domów towarowych) uwzględniała &lt;page nr=6&gt; oczywiście urządzenia zabezpieczeń przeciwpożarowych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego