Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 32
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
radę Warszawy (która staje się zupełnie zbędna w sytuacji, gdy powstaje rada powiatu) i radę powiatu staje się nieczytelny. Co będzie należało do prezydenta miasta, a co do starosty (tu konflikt jest nieuchronny), co będzie zadaniem powiatowym, a co miejskim? Dziś nikt nie zna odpowiedzi na te pytania.

Wiadomo jedno - nadzwyczajnie rozrośnie się biurokracja i zwiększy się liczba radnych. Warszawiacy, którzy 11października udadzą się do urn, będą wybierać: radnych dzielnic (jeśli są mieszkańcami gminy Centrum), radnych gmin, radnych rady Warszawy, radnych powiatowych i radnych województwa mazowieckiego. Pięć rad!

W stolicy będą więc działać: 60-osobowa rada powiatu, 68-osobowa rada Warszawy
radę Warszawy (która staje się zupełnie zbędna w sytuacji, gdy powstaje rada powiatu) i radę powiatu staje się nieczytelny. Co będzie należało do prezydenta miasta, a co do starosty (tu konflikt jest nieuchronny), co będzie zadaniem powiatowym, a co miejskim? Dziś nikt nie zna odpowiedzi na te pytania.<br><br> Wiadomo jedno - nadzwyczajnie rozrośnie się biurokracja i zwiększy się liczba radnych. Warszawiacy, którzy 11października udadzą się do urn, będą wybierać: radnych dzielnic (jeśli są mieszkańcami gminy Centrum), radnych gmin, radnych rady Warszawy, radnych powiatowych i radnych województwa mazowieckiego. Pięć rad!<br><br> W stolicy będą więc działać: 60-osobowa rada powiatu, 68-osobowa rada Warszawy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego