Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 32
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
radę Warszawy (która staje się zupełnie zbędna w sytuacji, gdy powstaje rada powiatu) i radę powiatu staje się nieczytelny. Co będzie należało do prezydenta miasta, a co do starosty (tu konflikt jest nieuchronny), co będzie zadaniem powiatowym, a co miejskim? Dziś nikt nie zna odpowiedzi na te pytania.

Wiadomo jedno - nadzwyczajnie rozrośnie się biurokracja i zwiększy się liczba radnych. Warszawiacy, którzy 11października udadzą się do urn, będą wybierać: radnych dzielnic (jeśli są mieszkańcami gminy Centrum), radnych gmin, radnych rady Warszawy, radnych powiatowych i radnych województwa mazowieckiego. Pięć rad!

W stolicy będą więc działać: 60-osobowa rada powiatu, 68-osobowa rada Warszawy
radę Warszawy (która staje się zupełnie zbędna w sytuacji, gdy powstaje rada powiatu) i radę powiatu staje się nieczytelny. Co będzie należało do prezydenta miasta, a co do starosty (tu konflikt jest nieuchronny), co będzie zadaniem powiatowym, a co miejskim? Dziś nikt nie zna odpowiedzi na te pytania.<br><br> Wiadomo jedno - nadzwyczajnie rozrośnie się biurokracja i zwiększy się liczba radnych. Warszawiacy, którzy 11października udadzą się do urn, będą wybierać: radnych dzielnic (jeśli są mieszkańcami gminy Centrum), radnych gmin, radnych rady Warszawy, radnych powiatowych i radnych województwa mazowieckiego. Pięć rad!<br><br> W stolicy będą więc działać: 60-osobowa rada powiatu, 68-osobowa rada Warszawy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!