Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 25.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
miesiące po tym, jak w egipskiej miejscowości Koszeh doszło do sprowokowanych przez muzułmanów zajść, w których zginęło 20 wyznawców Kościoła koptyjskiego.
Pielgrzymka odbywa się w czasie, gdy proces pokojowy na Bliskim Wschodzie jest sparaliżowany, rośnie napięcie między chrześcijanami a muzułmanami, a stosunki między Kościołem koptyjskim i egipskimi katolikami nie są najlepsze.
Jest
to czwarta wizyta Jana Pawła II w kraju arabskim; poprzednio odwiedził Maroko (w 1985 roku), Tunezję (1996) i Liban (1997).
W piątek Jan Paweł II będzie celebrował na stadionie w Kairze mszę świętą, na którą - jak się oczekuje - przybędzie ok. 20 tys. osób. W sobotę odwiedzi klasztor św. Katarzyny u
miesiące po tym, jak w egipskiej miejscowości Koszeh doszło do sprowokowanych przez muzułmanów zajść, w których zginęło 20 wyznawców Kościoła koptyjskiego. <br>Pielgrzymka odbywa się w czasie, gdy proces pokojowy na Bliskim Wschodzie jest sparaliżowany, rośnie napięcie między chrześcijanami a muzułmanami, a stosunki między Kościołem koptyjskim i egipskimi katolikami nie są najlepsze. <br>Jest to czwarta wizyta Jana Pawła II w kraju arabskim; poprzednio odwiedził Maroko (w 1985 roku), Tunezję (1996) i Liban (1997). <br>W piątek Jan Paweł II będzie celebrował na stadionie w Kairze mszę świętą, na którą - jak się oczekuje - przybędzie ok. 20 tys. osób. W sobotę odwiedzi klasztor św. Katarzyny u
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego