Typ tekstu: Książka
Autor: Kuriata Czesław
Tytuł: Spowiedź pamięci, próba światła
Rok: 1985
naprawdę umieramy (chodzi o prawdziwą, dosłowną granicę życia i śmierci), kiedy spotyka nas wielkie szczęście lub tragedia.
Najczęściej w takich wypadkach nie padają ani słowa, ani zdania czy, o zgrozo, fałszu, całe opowieści - w takich wypadkach używa się najczęściej krótkich, często nawet nieartykułowanych dźwięków.

To jest właśnie atawizm, totalny i najstarszy atawizm ludzki, wspólny dla całego świata zwierząt, który pozostał na trwałe w człowieku.
Kiedy cisza przeciąga się i wyraźnie zaczyna męczyć, Adam pochyla się w stronę Ryszarda.
- Podobno tu pod zamkiem są lochy - mówi ściszonym głosem: - Czy to prawda?
- Tak, są, ogromne - odpowiada Ryszard.
- Zdaje się, że istnieje na ten
naprawdę umieramy (chodzi o prawdziwą, dosłowną granicę życia i śmierci), kiedy spotyka nas wielkie szczęście lub tragedia.<br> Najczęściej w takich wypadkach nie padają ani słowa, ani zdania czy, o zgrozo, fałszu, całe opowieści - w takich wypadkach używa się najczęściej krótkich, często nawet nieartykułowanych dźwięków.<br> &lt;page nr=24&gt;<br> To jest właśnie atawizm, totalny i najstarszy atawizm ludzki, wspólny dla całego świata zwierząt, który pozostał na trwałe w człowieku.<br> Kiedy cisza przeciąga się i wyraźnie zaczyna męczyć, Adam pochyla się w stronę Ryszarda.<br> - Podobno tu pod zamkiem są lochy - mówi ściszonym głosem: - Czy to prawda?<br> - Tak, są, ogromne - odpowiada Ryszard.<br> - Zdaje się, że istnieje na ten
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego