Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 23
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
świata; od początku jest pod pełną miłości opieką Braci Mniejszych Konwentualnych. Ustanawiając Bazylikę Padewską Sanktuarium Międzynarodowym, potwierdzamy jej wielkie znaczenie. Wśród tych pielgrzymów są również Polacy, którzy podążając do Rzymu, zatrzymują się w Padwie. Tak też było podczas wyjazdu na Światowe Rekolekcje Podhalańskie, przed ostatnimi Świętami Wielkanocnymi.
Padwa - jedno z najstarszych miast włoskich o sędziwym rodowodzie, od 45 roku p.n.e. aż do najazdów barbarzyńców i później inwazji Longobardów było rzymskim municipium. Dopiero od XIII wieku zaczęła na nowo kwitnąć, zwłaszcza po założeniu uniwersytetu. Po śmierci świętego Antoniego i sprowadzeniu jego zwłok, Padwa stała się celem pielgrzymek. Z czasem miasto stawało
świata; od początku jest pod pełną miłości opieką Braci Mniejszych Konwentualnych. Ustanawiając Bazylikę Padewską Sanktuarium Międzynarodowym, potwierdzamy jej wielkie znaczenie. Wśród tych pielgrzymów są również Polacy, którzy podążając do Rzymu, zatrzymują się w Padwie. Tak też było podczas wyjazdu na Światowe Rekolekcje Podhalańskie, przed ostatnimi Świętami Wielkanocnymi.<br>Padwa - jedno z najstarszych miast włoskich o sędziwym rodowodzie, od 45 roku p.n.e. aż do najazdów barbarzyńców i później inwazji Longobardów było rzymskim &lt;foreign&gt;municipium&lt;/&gt;. Dopiero od XIII wieku zaczęła na nowo kwitnąć, zwłaszcza po założeniu uniwersytetu. Po śmierci świętego Antoniego i sprowadzeniu jego zwłok, Padwa stała się celem pielgrzymek. Z czasem miasto stawało
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!