Typ tekstu: Książka
Autor: Malik Krystyna Raciborska Maria
Tytuł: Przewodnik po Polsce - cz. 1
Rok: 1997
XVI w. z pięknym dziedzińcem arkadowym i resztkami fosy. Na sąsiednim wzgórzu Skałka (299m) ślady grodziska z okresu kultury łużyckiej. W okolicznych lasach liczne ślady górnictwa złota (XIV-XV w.).
LWÓWEK ŚLĄSKI (210m, 9400mk.), m. położ. na lewym brzegu Bobru, na skraju Pogórza Izerskiego. Niewielki ośrodek drobnego przemysłu.
Jedno z najstarszych miast śląskich na d. szlaku handlowym z Wrocławia do Łużyc. Prawa miejskie od Henryka Brodatego 1217. Do rozwoju miasta przyczyniło się w XIII w. wydobywanie złotonośnego piasku w dol. Bobru, a następnie wyrób i handel płótnem (XV-XVI w.). Lwówecki cech płócienników liczył 700mistrzów. Wojna 30-letnia XVII w. położyła kres
XVI w. z pięknym dziedzińcem arkadowym i resztkami fosy. Na sąsiednim wzgórzu Skałka (299m) ślady grodziska z okresu kultury łużyckiej. W okolicznych lasach liczne ślady górnictwa złota (XIV-XV w.). <br> LWÓWEK ŚLĄSKI (210m, 9400mk.), m. położ. na lewym brzegu Bobru, na skraju Pogórza Izerskiego. Niewielki ośrodek drobnego przemysłu. <br>Jedno z najstarszych miast śląskich na d. szlaku handlowym z Wrocławia do Łużyc. Prawa miejskie od Henryka Brodatego 1217. Do rozwoju miasta przyczyniło się w XIII w. wydobywanie złotonośnego piasku w dol. Bobru, a następnie wyrób i handel płótnem (XV-XVI w.). Lwówecki cech płócienników liczył 700mistrzów. Wojna 30-letnia XVII w. położyła kres
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!