Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.12 (36)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
przez kilka godzin na pytania naszych Czytelników.

Agent numer 1 nie żyje
Zmarł płk Ryszard Kukliński, który zdradził Amerykanom największe sowieckie tajemnice
Przez 6 lat żył z wyrokiem śmierci. Ale teraz, w przeddzień powrotu do kraju, zupełnie się jej nie spodziewał. Pułkownik Ryszard Kukliński, człowiek, który wykradł i przekazał Amerykanom najtajniejsze informacje Układu Warszawskiego, zmarł wczoraj w Waszyngtonie.
- Dostał w piątek wylewu krwi do mózgu. Natychmiast trafił do szpitala, ale lekarze mówili, że jego stan jest beznadziejny. Po pięciu dniach zmarł - opowiada były minister obrony Jan Parys, który kontaktował się z rodziną zmarłego.
- Rozmawiałem z nim w środę tydzień temu. Czuł
przez kilka godzin na pytania naszych Czytelników.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Agent numer 1 nie żyje&lt;/&gt;<br>&lt;intro&gt;Zmarł płk Ryszard Kukliński, który zdradził Amerykanom największe sowieckie tajemnice&lt;/&gt;<br>Przez 6 lat żył z wyrokiem śmierci. Ale teraz, w przeddzień powrotu do kraju, zupełnie się jej nie spodziewał. Pułkownik Ryszard Kukliński, człowiek, który wykradł i przekazał Amerykanom najtajniejsze informacje Układu Warszawskiego, zmarł wczoraj w Waszyngtonie.<br>&lt;q&gt;- Dostał w piątek wylewu krwi do mózgu. Natychmiast trafił do szpitala, ale lekarze mówili, że jego stan jest beznadziejny. Po pięciu dniach zmarł&lt;/&gt; - opowiada były minister obrony Jan Parys, który kontaktował się z rodziną zmarłego.<br>&lt;q&gt;- Rozmawiałem z nim w środę tydzień temu. Czuł
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego