Typ tekstu: Książka
Autor: Mariusz Sieniewicz
Tytuł: Czwarte niebo
Rok: 2003
to nie pomagało, ceny piwa, drinków, kawy, herbaty skakały raptownie o dwieście procent i gościu wychodził zadowolony, że nie dał się wydoić. Owszem, zdarzały się czasem drobne utarczki, ale miały one charakter incydentalny. W "Cepelinie" zbierali się przedstawiciele "środowiska młodoartystycznego". To tutaj można było poznać nieznanego z żadnego tomiku poetę, napić się piwa z malarzem reprezentującym nowy, jeszcze nienazwany kierunek w sztuce lub postawić drinka dobrze zapowiadającej się pisarce regionalnej. Można było, pod warunkiem że znało się kogoś, kto wprowadziłby do tego hermetycznego i - co tu dużo mówić - bezsprzecznie oryginalnego światka.
Zygmunt jak zwykle się spóźnił. Dochodziła siódma, kiedy wszedł do
to nie pomagało, ceny piwa, drinków, kawy, herbaty skakały raptownie o dwieście procent i gościu wychodził zadowolony, że nie dał się wydoić. Owszem, zdarzały się czasem drobne utarczki, ale miały one charakter incydentalny. W "Cepelinie" zbierali się przedstawiciele "środowiska młodoartystycznego". To tutaj można było poznać nieznanego z żadnego tomiku poetę, napić się piwa z malarzem reprezentującym nowy, jeszcze nienazwany kierunek w sztuce lub postawić drinka dobrze zapowiadającej się pisarce regionalnej. Można było, pod warunkiem że znało się kogoś, kto wprowadziłby do tego hermetycznego i - co tu dużo mówić - bezsprzecznie oryginalnego światka.<br>Zygmunt jak zwykle się spóźnił. Dochodziła siódma, kiedy wszedł do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!