Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 13 / 14
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
spotkać napis: Jesteś głodny - wstąp do nas! Delikwent mógł np. otrzymać porcję słoniny z boczku. Mięso, jako lepsza część boczku, było traktowane inaczej i wykrawane.
Pewien góral z Istebnej, adwokat z poznańskiego i ja tworzyliśmy spółdzielnię paczkową. Pamiętam, mieliśmy nawet porcelanowe filiżanki do kawy nesca, które otrzymał tenże adwokat. Aby napić się kawy konieczny jest wrzątek, więc za niewielką opłatą kupowaliśmy go w firmie... "Wrzątek".

- Czy życie, w tej oazie spokoju, jak pan to nazwał, spowodowało brak zainteresowania sytuacją na frontach? Chyba byliście ciekawi informacji ze świata?

- Nie narzekaliśmy na brak prawdziwych wiadomości. Codzienny mówiony dziennik oparty był głównie na informacjach
spotkać napis: Jesteś głodny - wstąp do nas! Delikwent mógł np. otrzymać porcję słoniny z boczku. Mięso, jako lepsza część boczku, było traktowane inaczej i wykrawane.<br>Pewien góral z Istebnej, adwokat z poznańskiego i ja tworzyliśmy spółdzielnię &lt;orig&gt;paczkową&lt;/&gt;. Pamiętam, mieliśmy nawet porcelanowe filiżanki do kawy nesca, które otrzymał tenże adwokat. Aby napić się kawy konieczny jest wrzątek, więc za niewielką opłatą kupowaliśmy go w firmie... "Wrzątek".&lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt;- Czy życie, w tej oazie spokoju, jak pan to nazwał, spowodowało brak zainteresowania sytuacją na frontach? Chyba byliście ciekawi informacji ze świata?&lt;/&gt;<br><br>&lt;who2&gt;- Nie narzekaliśmy na brak prawdziwych wiadomości. Codzienny mówiony dziennik oparty był głównie na informacjach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!