Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 38
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
na Starych Wierchach.
Niewielkie schronisko przycupnięte jest przy głównym szlaku beskidzkim, gdzieś pomiędzy Turbaczem, a Obidową. Położone na rozległym siodle, gdzie krzyżują się szlaki z Nowego Targu, Rabki, Poręby Wielkiej, otwiera przed turystą drogę w najpiękniejsze miejsca Gorców. Z reguły ludzie, którzy tu się znajdą, wpadają na chwilę coś zjeść, napić się i pędzą dalej. Sprzyja temu sama budowa i położenie schroniska. W niewielkim budynku jadalnia jest również mała, ale można rozsiąść się wygodnie na zewnątrz schroniska - przy stolikach lub na rozległej łące. W ciepłe, słoneczne dni tu odbywa się schroniskowe, dzienne życie.

Sposób na wyżycie się

Jednak gwar, turystyczne piosenki
na Starych Wierchach.<br>Niewielkie schronisko przycupnięte jest przy głównym szlaku beskidzkim, gdzieś pomiędzy Turbaczem, a Obidową. Położone na rozległym siodle, gdzie krzyżują się szlaki z Nowego Targu, Rabki, Poręby Wielkiej, otwiera przed turystą drogę w najpiękniejsze miejsca Gorców. Z reguły ludzie, którzy tu się znajdą, wpadają na chwilę coś zjeść, napić się i pędzą dalej. Sprzyja temu sama budowa i położenie schroniska. W niewielkim budynku jadalnia jest również mała, ale można rozsiąść się wygodnie na zewnątrz schroniska - przy stolikach lub na rozległej łące. W ciepłe, słoneczne dni tu odbywa się schroniskowe, dzienne życie.<br><br>&lt;tit&gt;Sposób na wyżycie się&lt;/&gt;<br><br>Jednak gwar, turystyczne piosenki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!