Typ tekstu: Książka
Autor: Stawiński Jerzy
Tytuł: Piszczyk
Rok wydania: 1997
Lata powstania: 1959-1997
nadaję!
- Nie mów tak, Jasiu. Jesteś niezwykły. Piszesz mądre rzeczy... o szczęściu ludzkości! A ja nawet dobrze nie wiem, co to znaczy!
I złożyła mi głowę na ramieniu. Nie było na nią rady.
- Czy możesz mi załatwić zwolnienie lekarskie na następny tydzień? - zapytałem. - I przynieść trochę wódki? Muszę się czegoś napić.
Czy człowiek, który przekroczył wzgórek pięćdziesiątki, może w ogóle rozpoczynać nowe życie? Pozostawało mi dziesięć, najwyżej dwadzieścia lat, jeżeli wcześniej nie strawi mnie rak czy zawał. Mimo różnych dolegliwości czułem w sobie jeszcze wiele siły. Chodziło tylko o cel. Pewien mędrzec z mych lektur wskazywał słusznie na uniwersalne znaczenie probierza
nadaję!<br>- Nie mów tak, Jasiu. Jesteś niezwykły. Piszesz mądre rzeczy... o szczęściu ludzkości! A ja nawet dobrze nie wiem, co to znaczy!<br>I złożyła mi głowę na ramieniu. Nie było na nią rady.<br>- Czy możesz mi załatwić zwolnienie lekarskie na następny tydzień? - zapytałem. - I przynieść trochę wódki? Muszę się czegoś napić.<br>Czy człowiek, który przekroczył wzgórek pięćdziesiątki, może w ogóle rozpoczynać nowe życie? Pozostawało mi dziesięć, najwyżej dwadzieścia lat, jeżeli wcześniej nie strawi mnie rak czy zawał. Mimo różnych dolegliwości czułem w sobie jeszcze wiele siły. Chodziło tylko o cel. Pewien mędrzec z mych lektur wskazywał słusznie na uniwersalne znaczenie probierza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!