Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Dziewczyna z Ipanemy
Rok: 2003
zgasił światło i zaczął mnie straszyć. Poza tym związaniem w ogóle mnie nie dotknął, cały czas tylko mówił co mi zrobi, jeśli tylko głośniej odetchnę, nie mówiąc o skarżeniu się dorosłym. Pozostali koledzy tylko się śmieli, bawiąc się najwyraźniej moim i jego kosztem. Po chwili zapowiedział, że idą się czegoś napić i za chwilę wrócą. A mnie obowiązuje bezwzględna cisza. Trzasnęły drzwi. Odczekałem bez ruchu całą wieczność - może minutę - i najpierw cicho, potem coraz głośniej zacząłem wołać Mirka. Wiedziałem, że mieszkanie jest małe i w końcu ktoś musi przyjść i mnie uwolnić. Natychmiast spod pieca rozległ się krzyk Sławka:
- Nie wypełniłeś
zgasił światło i zaczął mnie straszyć. Poza tym związaniem w ogóle mnie nie dotknął, cały czas tylko mówił co mi zrobi, jeśli tylko głośniej odetchnę, nie mówiąc o skarżeniu się dorosłym. Pozostali koledzy tylko się śmieli, bawiąc się najwyraźniej moim i jego kosztem. Po chwili zapowiedział, że idą się czegoś napić i za chwilę wrócą. A mnie obowiązuje bezwzględna cisza. Trzasnęły drzwi. Odczekałem bez ruchu całą wieczność - może minutę - i najpierw cicho, potem coraz głośniej zacząłem wołać Mirka. Wiedziałem, że mieszkanie jest małe i w końcu ktoś musi przyjść i mnie uwolnić. Natychmiast spod pieca rozległ się krzyk Sławka:<br>- Nie wypełniłeś
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!