Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 02.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
dla zainteresowanych naprawdę mało odczuwalna, ale symboliczna. Jednak rząd ustąpił już na starcie: w tym roku emerytury i renty jeszcze wzrosną według starych zasad.

Renciści (już tylko młodzi, bo ci, którzy są nimi ponad dziesięć lat, mogą spać spokojnie) słusznie obawiają się weryfikacji uprawnień do renty. Stan zdrowia wielu z nich śmiało bowiem pozwala na podjęcie pracy. Z pewnością mniej by się obawiali, gdyby praca była. W obecnych realiach utrata renty może jednak oznaczać pozbawienie jedynego źródła środków do życia.

Niepełnosprawnych planem Hausnera straszą właściciele zakładów pracy chronionej (zpch). Jeśli wejdzie w życie - tłumaczą - stracicie pracę. Nie dodają, że obecnie to oni
dla zainteresowanych naprawdę mało odczuwalna, ale symboliczna. Jednak rząd ustąpił już na starcie: w tym roku emerytury i renty jeszcze wzrosną według starych zasad.<br><br>Renciści (już tylko młodzi, bo ci, którzy są nimi ponad dziesięć lat, mogą spać spokojnie) słusznie obawiają się weryfikacji uprawnień do renty. Stan zdrowia wielu z nich śmiało bowiem pozwala na podjęcie pracy. Z pewnością mniej by się obawiali, gdyby praca była. W obecnych realiach utrata renty może jednak oznaczać pozbawienie jedynego źródła środków do życia.<br><br>Niepełnosprawnych planem Hausnera straszą właściciele zakładów pracy chronionej (zpch). Jeśli wejdzie w życie - tłumaczą - stracicie pracę. Nie dodają, że obecnie to oni
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!