Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Obserwatora IMGW
Nr: 5-6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1987
za dobry. Pozytywnie ocenia się również reprezentatywność lokalizacji posterunków wodowskazowych, mimo iż istnieje w tym względzie potrzeba pewnych korekt, a głównie lokalnych przesunięć. Dotyczy to tylko nielicznych przypadków. Na poruszenie zasługuje również sprawa dogodnych, a przede wszystkim bezpiecznych dojść do wodowskazów tak dla odczytywania stanu wody, jak też usunięcia z nich śmieci czy brudu, a szczególnie oczyszczenia łaty z lodu w zimie, w celu umożliwienia poprawnego odczytania stanu wody. Bardziej krytycznie natomiast należy się odnieść do technicznego uzbrojenia sieci wodowskazowej w nowoczesne urządzenia pomiarowe.
Na ogólny stan 1120 posterunków wodowskazowych jedynie w 316 prowadzi się ciągłą rejestrację stanów wody. Tylko na 14
za dobry. Pozytywnie ocenia się również reprezentatywność lokalizacji posterunków wodowskazowych, mimo iż istnieje w tym względzie potrzeba pewnych korekt, a głównie lokalnych przesunięć. Dotyczy to tylko nielicznych przypadków. Na poruszenie zasługuje również sprawa dogodnych, a przede wszystkim bezpiecznych dojść do wodowskazów tak dla odczytywania stanu wody, jak też usunięcia z nich śmieci czy brudu, a szczególnie oczyszczenia łaty z lodu w zimie, w celu umożliwienia poprawnego odczytania stanu wody. Bardziej krytycznie natomiast należy się odnieść do technicznego uzbrojenia sieci wodowskazowej w nowoczesne urządzenia pomiarowe. <br>Na ogólny stan 1120 posterunków wodowskazowych jedynie w 316 prowadzi się ciągłą rejestrację stanów wody. Tylko na 14
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!