Typ tekstu: Książka
Autor: Kofta Krystyna
Tytuł: Wióry
Rok: 1996
nad rozłożoną na biurku mapą i na samym strychu, w mieszkaniu przerobionym z części pralni także zapalono ostre światło, ale mieszkał tam zupełnie nowy, nikomu nie znany lokator, nikt go jeszcze nie widział i nie wiedziano, co to za jeden.

SIEDEM ŚWIATÓW
W tym deszczu - powiedziała Stróżka - te dzieciaki są nie do wytrzymania, cały dzień latają po klatkach.
- Już ostatnie dni, pójdą do szkoły i będzie spokój - pocieszyła ją matka Marycha. - Swoją drogą ma pani siedem światów z tymi dzieciakami.
- Żeby już, bo porozrzucane te papiery, kredą popisane ściany, takie świństwa rysują, że się wierzyć nie chce...
- Ale za to nie musi pani
nad rozłożoną na biurku mapą i na samym strychu, w mieszkaniu przerobionym z części pralni także zapalono ostre światło, ale mieszkał tam zupełnie nowy, nikomu nie znany lokator, nikt go jeszcze nie widział i nie wiedziano, co to za jeden.<br><br>&lt;tit&gt;SIEDEM ŚWIATÓW&lt;/&gt;<br>W tym deszczu - powiedziała Stróżka - te dzieciaki są nie do wytrzymania, cały dzień latają po klatkach.<br>- Już ostatnie dni, pójdą do szkoły i będzie spokój - pocieszyła ją matka Marycha. - Swoją drogą ma pani siedem światów z tymi dzieciakami.<br>- Żeby już, bo porozrzucane te papiery, kredą popisane ściany, takie świństwa rysują, że się wierzyć nie chce...<br>- Ale za to nie musi pani
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego