Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 8
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
że lepiej, by klienci nie wiedzieli, że ich markowe cacko pochodzi z Dębicy. Ma równie dobry osprzęt, solidną ramę, doskonałe wykończenie - więc jej pochodzenia nikt się nie domyśli. Gdyby baron Karl von Drais de Sauerbrun żył dzisiaj, to pewnie jeździłby na rowerze z Dębicy. I nikt by się z niego nie śmiał.

Łukasz Bąk
Krzysztof Grzegrzółk


Bitwa o panią Marysię

Politycy chcą ustawą obronić najbiedniejszych Polaków przed lichwiarskimi procentami firm kredytowych. Ale dopiero wtedy skażą ich na prawdziwą lichwę - lombardy i podziemie pożyczkowe.
Ludzie dzwonią do radia, piszą do gazet, do rzecznika praw obywatelskich, skarżą się w telewizji. Najczęściej anonimowo, bo się
że lepiej, by klienci nie wiedzieli, że ich markowe cacko pochodzi z Dębicy. Ma równie dobry osprzęt, solidną ramę, doskonałe wykończenie - więc jej pochodzenia nikt się nie domyśli. Gdyby baron Karl von Drais de Sauerbrun żył dzisiaj, to pewnie jeździłby na rowerze z Dębicy. I nikt by się z niego nie śmiał.<br><br>&lt;au&gt;Łukasz Bąk<br>Krzysztof Grzegrzółk&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br><br>&lt;div type="art" sex="f"&gt;&lt;tit&gt;Bitwa o panią Marysię&lt;/&gt;<br><br>Politycy chcą ustawą obronić najbiedniejszych Polaków przed lichwiarskimi procentami firm kredytowych. Ale dopiero wtedy skażą ich na prawdziwą lichwę - lombardy i podziemie pożyczkowe.<br>Ludzie dzwonią do radia, piszą do gazet, do rzecznika praw obywatelskich, skarżą się w telewizji. Najczęściej anonimowo, bo się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!