Typ tekstu: Książka
Autor: Borchardt Karol Olgierd
Tytuł: Szaman Morski
Rok: 1985
ponieważ nie był pewien, czy się damom gwizdanie należy, więc problem ten przyćmił nieco radość z oglądania parady dostojników. Asystent miał jeszcze wątpliwości, czy starczy mu tchu, jeśli dostojników będzie wielu, a jak przestanie, to "pierwszy" nie będzie wiedział, czy już wszyscy z motorówki weszli na pokład "Kościuszki". Na szczęście nie śmiał podzielić się tymi myślami z oficerem.
Ledwo oficer ustawił się na wprost trapu, usłyszał zwolniony szum motoru. Potem nastąpiła zupełna cisza.
"Korpus dyplomatyczny i generalicja. Korpus dyplomatyczny i generalicja..." - te słowa kapitana wciąż przychodziły na myśl "pierwszemu", niby tekst chwytliwej piosenki.
Asystent ustawiony na górnej platformie trapu rozpoczął nakazane gwizdanie
ponieważ nie był pewien, czy się damom gwizdanie należy, więc problem ten przyćmił nieco radość z oglądania parady dostojników. Asystent miał jeszcze wątpliwości, czy starczy mu tchu, jeśli dostojników będzie wielu, a jak przestanie, to "pierwszy" nie będzie wiedział, czy już wszyscy z motorówki weszli na pokład "Kościuszki". Na szczęście nie śmiał podzielić się tymi myślami z oficerem.<br> Ledwo oficer ustawił się na wprost trapu, usłyszał zwolniony szum motoru. Potem nastąpiła zupełna cisza.<br> "Korpus dyplomatyczny i generalicja. Korpus dyplomatyczny i generalicja..." - te słowa kapitana wciąż przychodziły na myśl "pierwszemu", niby tekst chwytliwej piosenki.<br> Asystent ustawiony na górnej platformie trapu rozpoczął nakazane gwizdanie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!