Typ tekstu: Książka
Autor: Radosław Kobierski
Tytuł: Harar
Rok: 2005
kukułką, który mu notorycznie psułem.
Zosia na starym piecu węglowym gotowała zupę jarzynową, cała kuchnia pogrążona była w oparach dymu, zapachu mydlin i rozgotowanych warzyw.
Marek razem z rodzicami wracał do pobliskiego Zajezierza. Za kilka lat mieli sprowadzić się tu na stałe. Wisła przypominała zwykłą rzekę, potulnie brnęła swoim korytem, nie śmiała zbliżyć się do wałów. Ale już w jej planach w tajemniczym życiu rzeki pojawiła się ta możliwość, monotonnie zbierały się wody, które z dachu ich domostwa zrobią małą wysepkę.
Postanowiliśmy jednak następnego dnia zagrać w piłkę. Nie wiedzieliśmy, że przez tę noc tylu umarło.

Znalezienie ojca po jego ostatniej chorobie
kukułką, który mu notorycznie psułem. <br>Zosia na starym piecu węglowym gotowała zupę jarzynową, cała kuchnia pogrążona była w oparach dymu, zapachu mydlin i rozgotowanych warzyw.<br>Marek razem z rodzicami wracał do pobliskiego Zajezierza. Za kilka lat mieli sprowadzić się tu na stałe. Wisła przypominała zwykłą rzekę, potulnie brnęła swoim korytem, nie śmiała zbliżyć się do wałów. Ale już w jej planach w tajemniczym życiu rzeki pojawiła się ta możliwość, monotonnie zbierały się wody, które z dachu ich domostwa zrobią małą wysepkę.<br>Postanowiliśmy jednak następnego dnia zagrać w piłkę. Nie wiedzieliśmy, że przez tę noc tylu umarło. <br><br>Znalezienie ojca po jego ostatniej chorobie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!