Typ tekstu: Książka
Autor: Przybora Jeremi
Tytuł: Przymknięte oko opaczności
Rok: 1995
handlowej uliczki Bagno ukazało się od strony Świętokrzyskiej niezwykłe tu, o tej wczesnej godzinie, zjawisko: wytworna dama w rysiach sunąca ku nam szybkim krokiem. Jej smukłe nogi roztrącały, poły rozpiętej pelisy.
- Pokonałam moją nieśmiałość. - powiedziała podchodząc do mnie - Postanowiłam jednak poprosić Pana o to, o co przed chwilą jeszcze prosić nie śmiałam. Spojrzała wymownie na Staszka, wytrzeszczającego na tę "księżniczkę na Bagnie" oczy, które zawsze wyglądały u niego na lekko zdziwione, a teraz były kompletnie okrągłe ze zdumienia. Opanował się jednak szybko i, właściwie odczytując sens jej spojrzenia zaproponował elegancko:
- Poproś Panią do sklepu, a ja to sam skończę. Zabrał się do
handlowej uliczki Bagno ukazało się od strony Świętokrzyskiej niezwykłe tu, o tej wczesnej godzinie, zjawisko: wytworna dama w rysiach sunąca ku nam szybkim krokiem. Jej smukłe nogi roztrącały, poły rozpiętej pelisy. <br>- Pokonałam moją nieśmiałość. - powiedziała podchodząc do mnie - Postanowiłam jednak poprosić Pana o to, o co przed chwilą jeszcze prosić nie śmiałam. Spojrzała wymownie na Staszka, wytrzeszczającego na tę "księżniczkę na Bagnie" oczy, które zawsze wyglądały u niego na lekko zdziwione, a teraz były kompletnie okrągłe ze zdumienia. Opanował się jednak szybko i, właściwie odczytując sens jej spojrzenia zaproponował elegancko: <br>- Poproś Panią do sklepu, a ja to sam skończę. Zabrał się do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!