Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 05.01 (18)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
tym samym bardziej atrakcyjna dla zagranicznych inwestorów.

W zderzeniu na sklepowej półce dwóch podobnych towarów, wyprodukowanych w Polsce przez firmę rodzimą i zagraniczną, ten pierwszy nie musi być gorszy, może być nawet lepszy. Ale inwestor zagraniczny jest kapitałowo silniejszy, stać go na drogą kampanię reklamową, o jakiej jego polski konkurent nie śmiałby nawet marzyć. Jeśli będzie jej towarzyszyć niższa cena, to czy Urząd Ochrony Konsumenta i Konkurencji (od maja już agenda unijna) potrafi odróżnić najbardziej nawet ostrą, ale uczciwą konkurencję od dumpingu, czyli sprzedaży po cenach niższych od kosztów produkcji - obawiają się polscy przedsiębiorcy.

Wbrew pozorom to powód zmartwień także konsumentów. Konkurencja
tym samym bardziej atrakcyjna dla zagranicznych inwestorów.<br><br>W zderzeniu na sklepowej półce dwóch podobnych towarów, wyprodukowanych w Polsce przez firmę rodzimą i zagraniczną, ten pierwszy nie musi być gorszy, może być nawet lepszy. Ale inwestor zagraniczny jest kapitałowo silniejszy, stać go na drogą kampanię reklamową, o jakiej jego polski konkurent nie śmiałby nawet marzyć. Jeśli będzie jej towarzyszyć niższa cena, to czy Urząd Ochrony Konsumenta i Konkurencji (od maja już agenda unijna) potrafi odróżnić najbardziej nawet ostrą, ale uczciwą konkurencję od dumpingu, czyli sprzedaży po cenach niższych od kosztów produkcji - obawiają się polscy przedsiębiorcy.<br><br>Wbrew pozorom to powód zmartwień także konsumentów. Konkurencja
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!