Typ tekstu: Książka
Autor: Antoszewski Roman
Tytuł: Kariera na trzy karpie morskie
Rok: 2000
nie było niezbędnych szczegółów, a nikt z miejscowych nie chciał się wychylić. Zapytano więc mnie, o co w tym wszystkim chodzi, bo kosztorys mówił o szklarni doświadczalnej typu WX7/28. Wyjaśniłem więc, jaka to ma być szklarnia i rzuciłem nieostrożnie pytanie dotyczące limitów finansowych. Oczywiście chodziło mi o samą szklarnię, nie śmiałbym pytać o całe przedsięwzięcie. Ale czy to przez niedosłyszenie, czy z jakichś innych przyczyn, w sali konferencyjnej przeznaczonej na zebrania sztabu zapanowała konsternacja.
Akurat zebraniu sztabu przewodniczył pierwszy sekretarz. Spojrzał na mnie czujnie, na sali zapanowała cisza. Odezwał się swoim barytonowym, poważnym głosem:
- Wiecie, towarzyszu, sprawa limitów jest zagadnieniem niezmiernie
nie było niezbędnych szczegółów, a nikt z miejscowych nie chciał się wychylić. Zapytano więc mnie, o co w tym wszystkim chodzi, bo kosztorys mówił o szklarni doświadczalnej typu WX7/28. Wyjaśniłem więc, jaka to ma być szklarnia i rzuciłem nieostrożnie pytanie dotyczące limitów finansowych. Oczywiście chodziło mi o samą szklarnię, nie śmiałbym pytać o całe przedsięwzięcie. Ale czy to przez niedosłyszenie, czy z jakichś innych przyczyn, w sali konferencyjnej przeznaczonej na zebrania sztabu zapanowała konsternacja. <br>Akurat zebraniu sztabu przewodniczył pierwszy sekretarz. Spojrzał na mnie czujnie, na sali zapanowała cisza. Odezwał się swoim barytonowym, poważnym głosem: <br>- Wiecie, towarzyszu, sprawa limitów jest zagadnieniem niezmiernie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego