Typ tekstu: Książka
Autor: Breza Tadeusz
Tytuł: Urząd
Rok wydania: 1984
Rok powstania: 1960
to wydawało w samochodzie i na plaży. Włoch, który wyciągnął rower z hangaru, to był jej mąż. Pozostała para to było także małżeństwo. Ci byli młodsi od Wieśniewiczów. Kuzynka i jej mąż - w rym samym wieku. Najgłośniej ze wszystkich zachowywał się Wieśniewicz. Dowcipkował, a kiedy dowcip jego wywoływał protesty albo nie śmiano się, na poczekaniu występował z nowym. Najsłabiej reagowali na jego dowcipy domowi, zdaje się, że przeważnie już je słyszeli. Chyba że uznali jakiś żart za niewłaściwy, wtedy głos ich się wybijał, zagłuszając wszystkich.
Do mnie podczas całego obiadu nie zwrócił się ani razu. Pod moim adresem nie padło z jego
to wydawało w samochodzie i na plaży. Włoch, który wyciągnął rower z hangaru, to był jej mąż. Pozostała para to było także małżeństwo. Ci byli młodsi od Wieśniewiczów. Kuzynka i jej mąż - w rym samym wieku. Najgłośniej ze wszystkich zachowywał się Wieśniewicz. Dowcipkował, a kiedy dowcip jego wywoływał protesty albo nie śmiano się, na poczekaniu występował z nowym. Najsłabiej reagowali na jego dowcipy domowi, zdaje się, że przeważnie już je słyszeli. Chyba że uznali jakiś żart za niewłaściwy, wtedy głos ich się wybijał, zagłuszając wszystkich.<br>Do mnie podczas całego obiadu nie zwrócił się ani razu. Pod moim adresem nie padło z jego
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!