Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
Bergson ma rację, to postawa kobiet jako grupy jest bardziej racjonalna. Mężczyzna może być nawet bardziej racjonalny jako jednostka, ale gdy znajdzie się w grupie, kieruje się dziwnie bezrozumnym instynktem (np. wojny). A Bergson był tym ciekawszy, im dalej odchodził od naukowej ścisłości. Jego fantazja niewiele mi szkodzi, bo jej nie biorę dosłownie.


Człowiek nie może wybierać, czy będzie zwierzęciem, czy komputerem. Musi być i jednym, i drugim; patrzeć na świat z dwóch przeciwnych punktów widzenia.

Profesor Jacek Hołówka jest pracownikiem Zakładu Filozofii Analitycznej Instytutu Filozofii UW.
PODRÓŻE

Wakacje a'la siciliana
Będą gorące jak południowe słońce, jak serce potężnej Etny, jak
Bergson ma rację, to postawa kobiet jako grupy jest bardziej racjonalna. Mężczyzna może być nawet bardziej racjonalny jako jednostka, ale gdy znajdzie się w grupie, kieruje się dziwnie bezrozumnym instynktem (np. wojny). A Bergson był tym ciekawszy, im dalej odchodził od naukowej ścisłości. Jego fantazja niewiele mi szkodzi, bo jej nie biorę dosłownie.<br><br><br>Człowiek nie może wybierać, czy będzie zwierzęciem, czy komputerem. Musi być i jednym, i drugim; patrzeć na świat z dwóch przeciwnych punktów widzenia.<br><br>Profesor Jacek Hołówka jest pracownikiem Zakładu Filozofii Analitycznej Instytutu Filozofii UW.&lt;/&gt;<br><br><br>&lt;page nr=118&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;&lt;tit&gt;PODRÓŻE&lt;/&gt; &lt;gap&gt;<br><br>Wakacje a'la siciliana<br>Będą gorące jak południowe słońce, jak serce potężnej Etny, jak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego