Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
federacyjnego klubu - promowanie, a w razie konieczności obrona idei integracji z Unią Europejską - poparcie w przyszłym roku ustaw warunkujących utrzymanie wysokiego wzrostu gospodarczego.
Roman Jagieliński, pytany o warunki brzegowe porozumienia, mówi mgliście - opowiada się m.in. za pozostawieniem obecnych zasadach waloryzacji rent i emerytur.
- Żadnych warunków poza programowymi na razie nie stawiamy - mówi lider PLD. - Gdy osiągniemy porozumienie programowe, będziemy mówili o sprawach wyborczych i o odpowiedzialności za rząd.
Jagieliński ujawnia, że jeżeli dojdzie do porozumienia, to PLD chciałby wspólnie z SLD wystartować w tegorocznych wyborach europejskich i przyszłorocznych parlamentarnych.
W koalicji rządowej szef PLD chce funkcjonować na takich samych warunkach
federacyjnego klubu - promowanie, a w razie konieczności obrona idei integracji z &lt;name type="org"&gt;Unią Europejską&lt;/&gt; - poparcie w przyszłym roku ustaw warunkujących utrzymanie wysokiego wzrostu gospodarczego.<br>&lt;name type="person"&gt;Roman Jagieliński&lt;/&gt;, pytany o warunki brzegowe porozumienia, mówi mgliście - opowiada się m.in. za pozostawieniem obecnych zasadach waloryzacji rent i emerytur.<br>&lt;q&gt;- Żadnych warunków poza programowymi na razie nie stawiamy&lt;/&gt; - mówi lider &lt;name type="org"&gt;PLD&lt;/&gt;. &lt;q&gt;- Gdy osiągniemy porozumienie programowe, będziemy mówili o sprawach wyborczych i o odpowiedzialności za rząd.&lt;/&gt;<br>&lt;name type="person"&gt;Jagieliński&lt;/&gt; ujawnia, że jeżeli dojdzie do porozumienia, to &lt;name type="org"&gt;PLD&lt;/&gt; chciałby wspólnie z &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt; wystartować w tegorocznych wyborach europejskich i przyszłorocznych parlamentarnych.<br>W koalicji rządowej szef &lt;name type="org"&gt;PLD&lt;/&gt; chce funkcjonować na takich samych warunkach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego