Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Głos Pasłęka
Nr: various
Miejsce wydania: Pasłęk
Rok: 2004
zawierać obrazy zamków kresowych, tych, które nie należą już do Polski. Na końcu ma powstać tom piąty, który będzie zawierał tylko rekonstrukcje zamków z okresu ich największej świetności.
Ideą wydania tego albumu i następnych było to, że poprzednie tego typu przedsięwzięcia powstały w latach osiemdziesiątych XVII wieku. Są one więc nieaktualne i niedostępne na rynku. Kolejną przesłanką było to, żeby pokazać nie tylko te zamki, które są żywe, ale także te, które są częściowo zrujnowane, ale piękne malarsko. Trzecim powodem było to, żeby pokazać, że w naszym kraju są piękne budowle.

Zbigniew Szczepanek jest malarzem, a był marynarzem, komandorem, dowódcą okrętów
zawierać obrazy zamków kresowych, tych, które nie należą już do Polski. Na końcu ma powstać tom piąty, który będzie zawierał tylko rekonstrukcje zamków z okresu ich największej świetności. <br>Ideą wydania tego albumu i następnych było to, że poprzednie tego typu przedsięwzięcia powstały w latach osiemdziesiątych XVII wieku. Są one więc nieaktualne i niedostępne na rynku. Kolejną przesłanką było to, żeby pokazać nie tylko te zamki, które są żywe, ale także te, które są częściowo zrujnowane, ale piękne malarsko. Trzecim powodem było to, żeby pokazać, że w naszym kraju są piękne budowle. <br><br>Zbigniew Szczepanek jest malarzem, a był marynarzem, komandorem, dowódcą okrętów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego