Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 04.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Warszawie

MALARSTWO 133 rysunki i obrazy Paula Klee, jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku, można oglądać na wystawie w warszawskim Muzeum Narodowym. Ekspozycja nosi tytuł: "Paul Klee. Od szkicownika do obrazu".
Towarzyszy jej wystawa "Hommage a Paul Klee. Artyści polscy wobec praktyki artystycznej i teorii Paula Klee".
(PAP)Listy Żeromskiego niebawem na półce

LITERATURA Pierwsze tomy korespondencji Stefana Żeromskiego trafią wkrótce na księgarskie półki.
Listy autora "Przedwiośnia", przygotowane do druku przez prof. Zdzisława Adamczyka, będą częścią wydawanej od kilkunastu lat przez "Czytelnika" pełnej i krytycznej edycji "Pism zebranych" Stefana Żeromskiego, pod redakcją prof. Zbigniewa Golińskiego.
(PAP)Wspomnienia poszukiwanego

LITERATURA Radovan Karadżić
Warszawie&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;MALARSTWO&lt;/&gt; 133 rysunki i obrazy Paula Klee, jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku, można oglądać na wystawie w warszawskim Muzeum Narodowym. Ekspozycja nosi tytuł: "Paul Klee. Od szkicownika do obrazu".<br>Towarzyszy jej wystawa "Hommage a Paul Klee. Artyści polscy wobec praktyki artystycznej i teorii Paula Klee".<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Listy Żeromskiego niebawem na półce&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;LITERATURA&lt;/&gt; Pierwsze tomy korespondencji Stefana Żeromskiego trafią wkrótce na księgarskie półki.<br>Listy autora "Przedwiośnia", przygotowane do druku przez prof. Zdzisława Adamczyka, będą częścią wydawanej od kilkunastu lat przez "Czytelnika" pełnej i krytycznej edycji "Pism zebranych" Stefana Żeromskiego, pod redakcją prof. Zbigniewa Golińskiego.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Wspomnienia poszukiwanego&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;LITERATURA&lt;/&gt; Radovan Karadżić
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego