Typ tekstu: Prasa
Tytuł: CKM
Nr: 8 (sierpień)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Machiavelli, zapytam wprost: jak zostać polskim prezydentem? Niccolo Machiavelli: Księciem można zostać...
CKM: Prezydentem, panie Machiavelli, prezydentem.
N.M.: Księciem...
CKM: OK, niech pan go nazywa jak chce.
N.M.: Księciem można zostać na dwa sposoby. Polegają one na tym, że dochodzi się do władzy książęcej albo drogą zbrodniczą i niecną, albo tak, że prywatny obywatel zostaje władcą swej ojczyzny.
CKM: Może skupmy się na prywatnym obywatelu. Wybory za pasem, trzeba by coś doradzić kandydatom...
N.M.: Przezorny książę powinien obmyślić sposób, aby obywatele zawsze i w każdej okoliczności odczuwali potrzebę jego rządu i wtedy będą stale mu wierni.
CKM: Ale
Machiavelli, zapytam wprost: jak zostać polskim prezydentem? Niccolo Machiavelli: Księciem można zostać...<br>CKM: Prezydentem, panie Machiavelli, prezydentem.<br>N.M.: Księciem...<br>CKM: OK, niech pan go nazywa jak chce.<br>N.M.: Księciem można zostać na dwa sposoby. Polegają one na tym, że dochodzi się do władzy książęcej albo drogą zbrodniczą i niecną, albo tak, że prywatny obywatel zostaje władcą swej ojczyzny.<br>CKM: Może skupmy się na prywatnym obywatelu. Wybory za pasem, trzeba by coś doradzić kandydatom...<br>N.M.: Przezorny książę powinien obmyślić sposób, aby obywatele zawsze i w każdej okoliczności odczuwali potrzebę jego rządu i wtedy będą stale mu wierni.<br>CKM: Ale
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego