Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Jednocześnie zapowiedział, że podejmie rozmowy z przedstawicielami rady i duchowym przywódcą Iranu ajatollahem Alim Chameneim, od którego najprawdopodobniej będzie zależała ostateczna decyzja. Niewykluczone, że jeżeli te starania nie przyniosą rezultatu, zwolennicy prezydenta zmuszą go do złożenia rezygnacji.
Gwałtownie na decyzję Rady Strażników zareagował parlament, zdominowany obecnie przez siły proreformatorskie. W niedzielę większość deputowanych demonstracyjnie opuściła salę obrad i wezwała do bojkotu zarządzenia. Jednocześnie zapowiedzieli, że w najbliższym czasie podejmą okupację budynku parlamentu. - Mamy do czynienia z próbą zamachu stanu, dokonaną metodami niewojskowymi - oświadczył jeden z parlamentarzystów. - Jeżeli decyzja ta zostanie podtrzymana, nie odbędą się wybory, ale nominacje.
Według wielu proreformatorskich polityków
Jednocześnie zapowiedział, że podejmie rozmowy z przedstawicielami rady i duchowym przywódcą &lt;name type="place"&gt;Iranu&lt;/&gt; ajatollahem &lt;name type="person"&gt;Alim Chameneim&lt;/&gt;, od którego najprawdopodobniej będzie zależała ostateczna decyzja. Niewykluczone, że jeżeli te starania nie przyniosą rezultatu, zwolennicy prezydenta zmuszą go do złożenia rezygnacji.<br>Gwałtownie na decyzję &lt;name type="org"&gt;Rady Strażników&lt;/&gt; zareagował parlament, zdominowany obecnie przez siły proreformatorskie. W niedzielę większość deputowanych demonstracyjnie opuściła salę obrad i wezwała do bojkotu zarządzenia. Jednocześnie zapowiedzieli, że w najbliższym czasie podejmą okupację budynku parlamentu. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Mamy do czynienia z próbą zamachu stanu, dokonaną metodami niewojskowymi&lt;/&gt;&lt;/&gt; - oświadczył jeden z parlamentarzystów. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Jeżeli decyzja ta zostanie podtrzymana, nie odbędą się wybory, ale nominacje.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>Według wielu proreformatorskich polityków
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego