Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Detektyw
Nr: 5 (153)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
spreparowane przez studentów medycyny. W tamtym czasie szalała żółta febra, zbierając obfite żniwo i nie brakowało zwłok.
"Mulat" i "Hiszpański Oficer" byli wystawiani w muzeum przez długie lata. Jakiś czas temu zostali jednak usunięci z gablot. Znalazł się wreszcie ktoś, kto uświadomił sobie, że trzymanie nieboszczyków w muzealnych gablotach jest nieetyczne, no i nieestetyczne, bowiem eksponaty zaczęły po prostu pleśnieć. Obecnie jedynym śladem potwierdzającym ich istnienie są negatywy zdjęć przechowywane w archiwum. - Chcemy wreszcie postąpić właściwie i pogrzebać zwłoki - powiedział rzecznik muzeum. - W tej chwili szukamy odpowiedniego miejsca.


Ratujmy własne dzieci
Kokaina w rzeźbionych stołkach
Henryk Malanowski

Pisywanie o śmiertelnym zagrożeniu
spreparowane przez studentów medycyny. W tamtym czasie szalała żółta febra, zbierając obfite żniwo i nie brakowało zwłok.<br>"Mulat" i "Hiszpański Oficer" byli wystawiani w muzeum przez długie lata. Jakiś czas temu zostali jednak usunięci z gablot. Znalazł się wreszcie ktoś, kto uświadomił sobie, że trzymanie nieboszczyków w muzealnych gablotach jest nieetyczne, no i nieestetyczne, bowiem eksponaty zaczęły po prostu pleśnieć. Obecnie jedynym śladem potwierdzającym ich istnienie są negatywy zdjęć przechowywane w archiwum. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Chcemy wreszcie postąpić właściwie i pogrzebać zwłoki&lt;/&gt;&lt;/&gt; - powiedział rzecznik muzeum. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- W tej chwili szukamy odpowiedniego miejsca.&lt;/&gt;&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sex="m"&gt;<br>&lt;tit&gt;Ratujmy własne dzieci&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Kokaina w rzeźbionych stołkach&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;Henryk Malanowski&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Pisywanie o śmiertelnym zagrożeniu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego