Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Głos Pasłęka
Nr: various
Miejsce wydania: Pasłęk
Rok: 2004
przedsięwzięciu partycypować. Część pieniędzy na melioracje przekazał dziadek Aleksandra, ówczesny właściciel majoratu słobickiego.
Zabudowania gospodarskie Dohnów w Bielicy składały się z obszernego dworu (obecnie zamieszkiŹwany przez p. Cz. Marciniaka), stajni i stodół tworząŹcych w sumie trzy wewnętrzne dziedzińce. Około stu metrów od dworu była obora, schowana nieco za drzeŹwami. Dalej nienagannie utrzymana wiata dla pojazŹdów i stelmachownia (wszystka uprząż końska, szleŹje, chomąta itp. były sygnowane herbem Dohnów, podobnie zresztą jak i ... pościel). W Bielicy był też sad, niezwykle bogaty w drzewa owocowe i krzewy.
W 1909 r. ojciec Aleksandra kupił tutejszy, nieŹczynny młyn, a w rok potem niewielkie dobra w CieŹszyńcu
przedsięwzięciu partycypować. Część pieniędzy na melioracje przekazał dziadek Aleksandra, ówczesny właściciel majoratu słobickiego. <br>Zabudowania gospodarskie Dohnów w Bielicy składały się z obszernego dworu (obecnie zamieszkiŹwany przez p. Cz. Marciniaka), stajni i stodół tworząŹcych w sumie trzy wewnętrzne dziedzińce. Około stu metrów od dworu była obora, schowana nieco za drzeŹwami. Dalej nienagannie utrzymana wiata dla pojazŹdów i stelmachownia (wszystka uprząż końska, szleŹje, chomąta itp. były sygnowane herbem Dohnów, podobnie zresztą jak i ... pościel). W Bielicy był też sad, niezwykle bogaty w drzewa owocowe i krzewy. <br>W 1909 r. ojciec Aleksandra kupił tutejszy, nieŹczynny młyn, a w rok potem niewielkie dobra w CieŹszyńcu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego