Typ tekstu: Książka
Autor: Brzechwa Jan
Tytuł: Opowiadania drastyczne
Rok powstania: 1968
kartkami maszynopisu znalazłem anonimową recenzję, pozostawioną tam przez niedopatrzenie czy też przez świadomą złośliwość. O ile sobie przypominam, anonimowa opinia składała się z takich mniej więcej sformułowań:
"Autor, który swego czasu zapowiadał się jako wybitny naukowiec, zaprezentował nam obraz kompletnej degradacji intelektualnej... Omawiana praca wykazuje pomieszanie dużej wiedzy matematycznej z niepoczytalnym bełkotem obłąkańca i nie nadaje się do jakiejkolwiek obiektywnej oceny... Obok precyzji matematycznej występuje w niej rozumowanie tak absurdalne, że stawia ono pod znakiem zapytania zdrowie psychiczne autora..."
A więc spotkał mnie los tylu innych genialnych umysłów! Edisona potraktowano jak szarlatana, Fulton znalazł się w zakładzie dla obłąkanych, Pasteura wyśmiewali
kartkami maszynopisu znalazłem anonimową recenzję, pozostawioną tam przez niedopatrzenie czy też przez świadomą złośliwość. O ile sobie przypominam, anonimowa opinia składała się z takich mniej więcej sformułowań:<br>"Autor, który swego czasu zapowiadał się jako wybitny naukowiec, zaprezentował nam obraz kompletnej degradacji intelektualnej... Omawiana praca wykazuje pomieszanie dużej wiedzy matematycznej z niepoczytalnym bełkotem obłąkańca i nie nadaje się do jakiejkolwiek obiektywnej oceny... Obok precyzji matematycznej występuje w niej rozumowanie tak absurdalne, że stawia ono pod znakiem zapytania zdrowie psychiczne autora..."<br>A więc spotkał mnie los tylu innych genialnych umysłów! Edisona potraktowano jak szarlatana, Fulton znalazł się w zakładzie dla obłąkanych, Pasteura wyśmiewali
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!