Typ tekstu: Książka
Autor: Brzechwa Jan
Tytuł: Opowiadania drastyczne
Rok powstania: 1968
kartkami maszynopisu znalazłem anonimową recenzję, pozostawioną tam przez niedopatrzenie czy też przez świadomą złośliwość. O ile sobie przypominam, anonimowa opinia składała się z takich mniej więcej sformułowań:
"Autor, który swego czasu zapowiadał się jako wybitny naukowiec, zaprezentował nam obraz kompletnej degradacji intelektualnej... Omawiana praca wykazuje pomieszanie dużej wiedzy matematycznej z niepoczytalnym bełkotem obłąkańca i nie nadaje się do jakiejkolwiek obiektywnej oceny... Obok precyzji matematycznej występuje w niej rozumowanie tak absurdalne, że stawia ono pod znakiem zapytania zdrowie psychiczne autora..."
A więc spotkał mnie los tylu innych genialnych umysłów! Edisona potraktowano jak szarlatana, Fulton znalazł się w zakładzie dla obłąkanych, Pasteura wyśmiewali
kartkami maszynopisu znalazłem anonimową recenzję, pozostawioną tam przez niedopatrzenie czy też przez świadomą złośliwość. O ile sobie przypominam, anonimowa opinia składała się z takich mniej więcej sformułowań:<br>"Autor, który swego czasu zapowiadał się jako wybitny naukowiec, zaprezentował nam obraz kompletnej degradacji intelektualnej... Omawiana praca wykazuje pomieszanie dużej wiedzy matematycznej z niepoczytalnym bełkotem obłąkańca i nie nadaje się do jakiejkolwiek obiektywnej oceny... Obok precyzji matematycznej występuje w niej rozumowanie tak absurdalne, że stawia ono pod znakiem zapytania zdrowie psychiczne autora..."<br>A więc spotkał mnie los tylu innych genialnych umysłów! Edisona potraktowano jak szarlatana, Fulton znalazł się w zakładzie dla obłąkanych, Pasteura wyśmiewali
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!