Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
Izraelu osobistością. Ale już w IX rozdziale występuje jako lokalny wróżbita, o którym Saul dowiaduje się dopiero od swego chłopca do posług. A więc wybitny i świątobliwy kapłan zredukowany jest ni stąd, ni zowąd do roli lokalnego wieszczbiarza, który za małą opłatą udziela rad, jak odnaleźć zabłąkane oślice.
Dziś oczywiście niepodobna dociec prawdy. Sprzeczność wynikła zapewne stąd, że redaktorzy Biblii zestawili w jednej fabule dwa odrębne podania ludowe, nie usiłując ich logicznie skoordynować.
Tak więc nie pozostaje nam nic innego, jak przyjąć za dobrą monetę to, co w zasadniczym wątku ma wszelkie pozory prawdy. Jest prawie pewne, że Samuel był arcykapłanem
Izraelu osobistością. Ale już w IX rozdziale występuje jako lokalny wróżbita, o którym Saul dowiaduje się dopiero od swego chłopca do posług. A więc wybitny i świątobliwy kapłan zredukowany jest ni stąd, ni zowąd do roli lokalnego wieszczbiarza, który za małą opłatą udziela rad, jak odnaleźć zabłąkane oślice.<br>Dziś oczywiście niepodobna dociec prawdy. Sprzeczność wynikła zapewne stąd, że redaktorzy Biblii zestawili w jednej fabule dwa odrębne podania ludowe, nie usiłując ich logicznie skoordynować.<br>Tak więc nie pozostaje nam nic innego, jak przyjąć za dobrą monetę to, co w zasadniczym wątku ma wszelkie pozory prawdy. Jest prawie pewne, że Samuel był arcykapłanem
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!