Typ tekstu: Książka
Autor: Bartosz Grzegorz
Tytuł: Druga twarz tlenu
Rok: 1995
hamuje więc proces peroksydacji lipidów.
Jakiś czas temu pisano o "peroksydazie glutationowej niezależnej od selenu", również katalizującej reakcję redukcji nadtlenków lipidów przez glutation. Okazało się, że chodzi o niektóre z transferaz glutationowych (E.C. 3.1.2.7) (do których jeszcze wrócimy; p. 2.3.3).
Są to enzymy zupełnie niepodobne do peroksydazy glutationowej, nie zawierające selenu, katalizujące reakcję sprzęgania glutationu z różnymi związkami elektrofilowymi (tzn. takimi, których grupa reaktywna ma niską gęstość elektronów i łatwo wchodzi w reakcję z grupami cechującymi się wysoką gęstością elektronów):

Niektóre z transferaz glutationowych (zwłaszcza należące do jednej z klas - klasy alfa) zdolne są również
hamuje więc proces peroksydacji lipidów.<br>Jakiś czas temu pisano o "peroksydazie glutationowej niezależnej od selenu", również katalizującej reakcję redukcji nadtlenków lipidów przez glutation. Okazało się, że chodzi o niektóre z transferaz glutationowych (E.C. 3.1.2.7) (do których jeszcze wrócimy; p. 2.3.3).<br>Są to enzymy zupełnie niepodobne do peroksydazy glutationowej, nie zawierające selenu, katalizujące reakcję sprzęgania glutationu z różnymi związkami elektrofilowymi (tzn. takimi, których grupa reaktywna ma niską gęstość elektronów i łatwo wchodzi w reakcję z grupami cechującymi się wysoką gęstością elektronów):<br>&lt;gap&gt;<br>Niektóre z transferaz glutationowych (zwłaszcza należące do jednej z klas - klasy alfa) zdolne są również
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego