Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Dziewczyna z Ipanemy
Rok: 2003
mandatu poselskiego był Staszek Żurowski z Muzeum Tatrzańskiego, przewodniczący zarządu delegatury Związku, którego fotografie z Lechem Wałęsą zdobiły każdy słup i każdą niemal witrynę sklepową. Jego głównym przeciwnikiem był Wojciech Gąsienica-Starzyk, występujący z ramienia Związku Podhalan i Solidarności Rolników Indywidualnych, co zresztą ten ostatni związek prostował w oświadczeniach jako nieprawdę. W Komitecie Wyborczym przeważali rzeczywiście ludzie młodzi, ale Michał, gdy zaszedł tam nazajutrz po przyjeździe, zauważył kilka osób znacznie starszych, także w podobnym do niego wieku i statusie emeryta - byli to przeważnie dawni żołnierze AK, repatrianci ze Lwowa i starzy nauczyciele.
Bezpardonowa walka przedwyborcza Gąsienicy z "Solidarnością" była dla Michała
mandatu poselskiego był Staszek Żurowski z Muzeum Tatrzańskiego, przewodniczący zarządu delegatury Związku, którego fotografie z Lechem Wałęsą zdobiły każdy słup i każdą niemal witrynę sklepową. Jego głównym przeciwnikiem był Wojciech Gąsienica-Starzyk, występujący z ramienia Związku Podhalan i Solidarności Rolników Indywidualnych, co zresztą ten ostatni związek prostował w oświadczeniach jako nieprawdę. W Komitecie Wyborczym przeważali rzeczywiście ludzie młodzi, ale Michał, gdy zaszedł tam nazajutrz po przyjeździe, zauważył kilka osób znacznie starszych, także w podobnym do niego wieku i statusie emeryta - byli to przeważnie dawni żołnierze AK, repatrianci ze Lwowa i starzy nauczyciele.<br>Bezpardonowa walka przedwyborcza Gąsienicy z "Solidarnością" była dla Michała
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!