Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Z pola walki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1964
angielskiego i niemieckiego był nieco jednostronny. W zasadzie jednak główne myśli i oceny Branda dotyczące istoty polskiego imperializmu i faszyzmu wytrzymały próbę czasu. Przeprowadzona przez autora analiza czynników ekonomicznych i politycznych, stanowiących obiektywne tło przewrotu majowego 1926 r. oraz mistrzowska charakterystyka postaw poszczególnych grup społecznych wobec opisywanych wydarzeń świadczą o nieprzeciętnym opanowaniu przez Branda metody historycznego materializmu i powodują, że praca jego zachowała swą świeżość po dzień dzisiejszy.
W aktualnej sytuacji Polski, bezpośrednio po przewrocie majowym, teoretyczne prace Branda miały szczególnie doniosłe znaczenie, gdyż ułatwiały partii i jej sympatykom zrozumienie tendencji rozwojowych kraju.
W miarę zaostrzania się w szeregach KPP walk
angielskiego i niemieckiego był nieco jednostronny. W zasadzie jednak główne myśli i oceny Branda dotyczące istoty polskiego imperializmu i faszyzmu wytrzymały próbę czasu. Przeprowadzona przez autora analiza czynników ekonomicznych i politycznych, stanowiących obiektywne tło przewrotu majowego 1926 r. oraz mistrzowska charakterystyka postaw poszczególnych grup społecznych wobec opisywanych wydarzeń świadczą o nieprzeciętnym opanowaniu przez Branda metody historycznego materializmu i powodują, że praca jego zachowała swą świeżość po dzień dzisiejszy.<br>W aktualnej sytuacji Polski, bezpośrednio po przewrocie majowym, teoretyczne prace Branda miały szczególnie doniosłe znaczenie, gdyż ułatwiały partii i jej sympatykom zrozumienie tendencji rozwojowych kraju.<br>W miarę zaostrzania się w szeregach KPP walk
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego