Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kuchnia
Nr: 4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
końcem gotowania. Jeśli w czasie gotowania będzie ubywało płynu, trzeba dolewać wody. Jeśli wywar jest zbyt słony, należy odlać wodę i ponownie zalać szynkę wrzątkiem. Gdy szynka po nakłuciu wydziela przezroczysty sok, a widelec łatwo w nią wchodzi, zdjąć garnek z ognia i ostudzić szynkę w wywarze. Rozgotowana szynka jest niesmaczna i nie daje się pokroić.
Szynkę podawać na gorąco, pokrojoną w grube plastry, z dodatkiem chrzanu, ziemniaków i warzyw, lub na zimno, pokrojoną w cienkie plasterki.
Peklowana pieczona
5 kg peklowanej szynki, 6 szklanek mąki żytniej razowej (80 dag)
Przygotować gęste ciasto z mąki oraz wody i rozwałkować na 2
końcem gotowania. Jeśli w czasie gotowania będzie ubywało płynu, trzeba dolewać wody. Jeśli wywar jest zbyt słony, należy odlać wodę i ponownie zalać szynkę wrzątkiem. Gdy szynka po nakłuciu wydziela przezroczysty sok, a widelec łatwo w nią wchodzi, zdjąć garnek z ognia i ostudzić szynkę w wywarze. Rozgotowana szynka jest niesmaczna i nie daje się pokroić.<br>Szynkę podawać na gorąco, pokrojoną w grube plastry, z dodatkiem chrzanu, ziemniaków i warzyw, lub na zimno, pokrojoną w cienkie plasterki.<br>Peklowana pieczona<br>5 kg peklowanej szynki, 6 szklanek mąki żytniej razowej (80 dag)<br>Przygotować gęste ciasto z mąki oraz wody i rozwałkować na 2
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego