Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: ulotki polityczne
Rok: 2000
TE ZMIANY ZADECYDUJĄ O WASZEJ PRZYSZŁOŚCI!


O SZACUNEK DLA POLSKIEJ WSI
Rolnicy ponoszą największe koszty zmian ustrojowych w Polsce. Tylko w latach 1990-1999 dochody ludności wiejskiej obniżyły się o 30%. Ogromnej większości gospodarstw rolnych grozi upadek.
Oto zmiany, jakie KONIECZNIE należy przeprowadzić:
1. Wprowadzenie systemu ochrony rolnictwa polskiego przed nieuczciwą konkurencją dotowanej żywności z zagranicy.
2. Paliwo dla rolników musi być wolne od podatku akcyzowego. Z takiego przywileju korzystają rolnicy w krajach zachodnio-europejskich. W 1992 roku rząd Jana Olszewskiego wprowadził dopłaty do paliwa rolniczego, które zaraz po upadku jego gabinetu zostały rolnikom odebrane.
3. Muszą być wprowadzone stałe kwoty
TE ZMIANY ZADECYDUJĄ O WASZEJ PRZYSZŁOŚCI!<br>&lt;gap&gt;<br>&lt;gap&gt;<br>&lt;hi&gt;O SZACUNEK DLA POLSKIEJ WSI<br>Rolnicy ponoszą największe koszty zmian ustrojowych w Polsce. Tylko w latach 1990-1999 dochody ludności wiejskiej obniżyły się o 30%. Ogromnej większości gospodarstw rolnych grozi upadek.&lt;/&gt;<br>Oto zmiany, jakie KONIECZNIE należy przeprowadzić:<br>&lt;hi&gt;1. Wprowadzenie systemu ochrony rolnictwa polskiego&lt;/&gt; przed nieuczciwą konkurencją dotowanej żywności z zagranicy.<br>&lt;hi&gt;2. Paliwo dla rolników musi być wolne od podatku akcyzowego.&lt;/&gt; Z takiego przywileju korzystają rolnicy w krajach zachodnio-europejskich. W 1992 roku rząd Jana Olszewskiego wprowadził dopłaty do paliwa rolniczego, które zaraz po upadku jego gabinetu zostały rolnikom odebrane.<br>&lt;hi&gt;3. Muszą być wprowadzone stałe kwoty
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego