Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 08.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
o Tomaszu Nałęczu. Jeden z bardziej śmiesznych: "Sąd ostateczny. Święty Piotr oddziela zbawionych od potępionych. Pośrodku zostaje Tomasz Nałęcz. Piotr pyta: - A ty co? - Popatrzę, gdzie uformuje się wyraźna większość - odpowiada Nałęcz".

Czytelniczka "Trybuny" krótko i węzłowato o powodach rozczarowania elektoratu: "Głosowaliśmy na lewicę, a ta oddaje władzę prawicy. To nieuczciwe".

Kielce są prawdopodobnie ostatnim miastem w Polsce, w którym uchowała się ulica Manifestu Lipcowego. Były wprawdzie próby zmienienia nazwy na bardziej odpowiednią, ale mieszkańcy protestowali, a władza poszła im na rękę. Jak napisało ostatnio "Słowo Ludu", od kilku lat o zmianę nazwy nikt się już nie upomina.

Wskutek renowacji orzeł
o Tomaszu Nałęczu. Jeden z bardziej śmiesznych: "Sąd ostateczny. Święty Piotr oddziela zbawionych od potępionych. Pośrodku zostaje Tomasz Nałęcz. Piotr pyta: - A ty co? - Popatrzę, gdzie uformuje się wyraźna większość - odpowiada Nałęcz".<br><br>Czytelniczka "Trybuny" krótko i węzłowato o powodach rozczarowania elektoratu: "Głosowaliśmy na lewicę, a ta oddaje władzę prawicy. To nieuczciwe".<br><br>Kielce są prawdopodobnie ostatnim miastem w Polsce, w którym uchowała się ulica Manifestu Lipcowego. Były wprawdzie próby zmienienia nazwy na bardziej odpowiednią, ale mieszkańcy protestowali, a władza poszła im na rękę. Jak napisało ostatnio "Słowo Ludu", od kilku lat o zmianę nazwy nikt się już nie upomina.<br><br>Wskutek renowacji orzeł
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego