Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.31
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
konferencji prasowej. Pod koniec spotkania, przyciskany przez dziennikarzy do muru, z trudem zachował jednak spokój. - Niczego mi nie udowodniono. Jestem czysty jak łza - zapewniał, tłumiąc gniew.
Rudolf Schuster twierdził, że nie będzie ubiegał się o poparcie żadnego ugrupowania politycznego i chce być "kandydatem ponadpartyjnym". - Będę kandydował. Przyjmuję to wyzwanie. Byłoby nieuczciwe i nieodpowiedzialne, gdybym zawiódł tych, którzy na mnie liczą. Popieram reformy rządu Dzurindy, ale chcę, by były dla ludzi, a nie przeciw nim - mówił obecny prezydent, który pięć lat temu w drugiej turze wyborów pokonał Vladimira Mecziara.
- Nie chcę, by na Słowacji można było bezkarnie kraść i podsłuchiwać obywateli. Opowiadam
konferencji prasowej. Pod koniec spotkania, przyciskany przez dziennikarzy do muru, z trudem zachował jednak spokój. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Niczego mi nie udowodniono. Jestem czysty jak łza&lt;/&gt;&lt;/&gt; - zapewniał, tłumiąc gniew.<br>&lt;name type="person"&gt;Rudolf Schuster&lt;/&gt; twierdził, że nie będzie ubiegał się o poparcie żadnego ugrupowania politycznego i chce być &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"kandydatem ponadpartyjnym"&lt;/&gt;&lt;/&gt;. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Będę kandydował. Przyjmuję to wyzwanie. Byłoby nieuczciwe i nieodpowiedzialne, gdybym zawiódł tych, którzy na mnie liczą. Popieram reformy rządu Dzurindy, ale chcę, by były dla ludzi, a nie przeciw nim&lt;/&gt;&lt;/&gt; - mówił obecny prezydent, który pięć lat temu w drugiej turze wyborów pokonał &lt;name type="person"&gt;Vladimira Mecziara&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Nie chcę, by na Słowacji można było bezkarnie kraść i podsłuchiwać obywateli. Opowiadam
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego