Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 11
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
symbol brzydkich wad, zdrad i wszelkich brudów ludzkich? Człowiek bez honoru to świnia? Życzyłbym niejednemu bliźniemu tej "świńskiej niewinności".
Zajrzałem do słownika. "Ty świnio! Schlałeś się jak świnia. Świnia to człowiek podły, nieprzyzwoity, świni, zanieczyszcza, brudzi, robi świństwa, postępuje po świńsku, mówi świństwa, niemoralny, niechlujny, o świńskim charakterze i dowcipie, nieuczciwy, podły, niegodziwy, łajdak".
W czasie okupacji krążył wierszyk "tylko świnie siedzą w kinie". Przeczytałem w prasie wiele "obelg" świńskiego pochodzenia.
1. "Gazeta Wyborcza". Świnia rewolucji. Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie świnią. Trocki obsesyjnie nie chcąc być podejrzany o ześwintuszenie... Każdej rewolucji można podłożyć świnię. Nawet
symbol brzydkich wad, zdrad i wszelkich brudów ludzkich? Człowiek bez honoru to świnia? Życzyłbym niejednemu bliźniemu tej "świńskiej niewinności".<br>Zajrzałem do słownika. "Ty świnio! Schlałeś się jak świnia. Świnia to człowiek podły, nieprzyzwoity, świni, zanieczyszcza, brudzi, robi świństwa, postępuje po świńsku, mówi świństwa, niemoralny, niechlujny, o świńskim charakterze i dowcipie, nieuczciwy, podły, niegodziwy, łajdak".<br>W czasie okupacji krążył wierszyk "tylko świnie siedzą w kinie". Przeczytałem w prasie wiele "obelg" świńskiego pochodzenia.<br>1. "Gazeta Wyborcza". Świnia rewolucji. Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie świnią. Trocki obsesyjnie nie chcąc być podejrzany o ześwintuszenie... Każdej rewolucji można podłożyć świnię. Nawet
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego