Typ tekstu: Książka
Autor: Morawski Zdzisław
Tytuł: Watykan bez tajemnic
Rok: 1997
okolicy. W Wiecznym Mieście wiedzą o tym wszyscy. Rząd włoski poinformował Brukselę, że jest to zgodne z układami laterańskimi i wieloletnią tradycją.
Dochodzenie wykazało jednak również, że włoscy importerzy mięsa załatwiający transakcje dla Watykanu rzucali na rynek włoski znaczne partie wołowiny i wieprzowiny przeznaczone rzekomo dla Stolicy Apostolskiej. Umożliwiało to nieuczciwym kontrahentom niepłacenie opłaty wyrównawczej na rzecz Brukseli oraz podatków i ceł pobieranych przez skarb włoski.
Gdy afera wyszła na jaw, za porozumieniem rządu włoskiego i watykańskiego Sekretariatu Stanu wydano zarządzenia, w myśl których jedynie towary i produkty wwiezione do Watykanu mogą być zaliczane na poczet jego importu.
W tym miejscu
okolicy. W Wiecznym Mieście wiedzą o tym wszyscy. Rząd włoski poinformował Brukselę, że jest to zgodne z układami laterańskimi i wieloletnią tradycją.<br>Dochodzenie wykazało jednak również, że włoscy importerzy mięsa załatwiający transakcje dla Watykanu rzucali na rynek włoski znaczne partie wołowiny i wieprzowiny przeznaczone rzekomo dla Stolicy Apostolskiej. Umożliwiało to nieuczciwym kontrahentom niepłacenie opłaty wyrównawczej na rzecz Brukseli oraz podatków i ceł pobieranych przez skarb włoski.<br>Gdy afera wyszła na jaw, za porozumieniem rządu włoskiego i watykańskiego Sekretariatu Stanu wydano zarządzenia, w myśl których jedynie towary i produkty wwiezione do Watykanu mogą być zaliczane na poczet jego importu. <br>W tym miejscu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego