Typ tekstu: Książka
Autor: Choromański Michał
Tytuł: Zazdrość i medycyna
Rok wydania: 1979
Rok powstania: 1933
z łoskotem upadł na kaflaną posadzkę, chora jęczała i dusiła się, chirurg powiedział do siostry: - Żeby mi chora oddychała spokojnie!

Siostra zaczerwieniła się aż po uszy i rozwarła usta: w flaszeczce już nie miała ani kropli eteru, zapasowa zaś butelka zniknęła spod rąk.
- Nożyce - powtórzył chirurg sennie, Rubiński drżącymi rękami niezgrabnie podał mu pens, chirurg rzucił mu pensem w twarz i powiedział: - Gówniarz.
Nagle brzuch chorej zafalował razem z piersią chora znowu zaszczekała: - Hau, hau! - a siostra przełożona nie miała ani kropli eteru pod ręką.
Chirurg powoli odwrócił ku niej twarz w masce nos miał zupełnie mokry, chirurg rzekł skandując - Że
z łoskotem upadł na kaflaną posadzkę, chora jęczała i dusiła się, chirurg powiedział do siostry: - Żeby mi chora oddychała spokojnie!<br>&lt;page nr=100&gt;<br>Siostra zaczerwieniła się aż po uszy i rozwarła usta: w flaszeczce już nie miała ani kropli eteru, zapasowa zaś butelka zniknęła spod rąk.<br>- Nożyce - powtórzył chirurg sennie, Rubiński drżącymi rękami niezgrabnie podał mu pens, chirurg rzucił mu pensem w twarz i powiedział: - Gówniarz.<br>Nagle brzuch chorej zafalował razem z piersią chora znowu zaszczekała: - Hau, hau! - a siostra przełożona nie miała ani kropli eteru pod ręką.<br>Chirurg powoli odwrócił ku niej twarz w masce nos miał zupełnie mokry, chirurg rzekł skandując - Że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego