Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 39
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
całe życie zapamiętał rozmowę telefoniczną z mocno starszą panią, do której zadzwonił z wiadomością o wygranej. Pani poprosiła o chwilę na zebranie myśli i zaciągnęła się papierosem, po czym rozkaszlała się w słuchawkę. Nie, nic mi nie jest - wyjaśniła zaniepokojonemu rozmówcy - myślałam, że papieros mnie uspokoi, ale ja w życiu nigdy nie paliłam.

W Niemczech zdobywcy wielkiej wygranej nie mają czasem nawet konta w banku. Trzeba im poradzić, jak je otworzyć, jak mądrze ulokować wygraną, a przy okazji ostrzec przed szastaniem pieniędzmi - zaznacza rzecznik loterii w Bremie.

Inna Angielka zostawiła kupon na stole, gdzie sfrunęła jej papużka i podziobała go na
całe życie zapamiętał rozmowę telefoniczną z mocno starszą panią, do której zadzwonił z wiadomością o wygranej. Pani poprosiła o chwilę na zebranie myśli i zaciągnęła się papierosem, po czym rozkaszlała się w słuchawkę. Nie, nic mi nie jest - wyjaśniła zaniepokojonemu rozmówcy - myślałam, że papieros mnie uspokoi, ale ja w życiu nigdy nie paliłam.<br><br>W Niemczech zdobywcy wielkiej wygranej nie mają czasem nawet konta w banku. Trzeba im poradzić, jak je otworzyć, jak mądrze ulokować wygraną, a przy okazji ostrzec przed szastaniem pieniędzmi - zaznacza rzecznik loterii w Bremie.<br><br>Inna Angielka zostawiła kupon na stole, gdzie sfrunęła jej papużka i podziobała go na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego