Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 39
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
całe życie zapamiętał rozmowę telefoniczną z mocno starszą panią, do której zadzwonił z wiadomością o wygranej. Pani poprosiła o chwilę na zebranie myśli i zaciągnęła się papierosem, po czym rozkaszlała się w słuchawkę. Nie, nic mi nie jest - wyjaśniła zaniepokojonemu rozmówcy - myślałam, że papieros mnie uspokoi, ale ja w życiu nigdy nie paliłam.

W Niemczech zdobywcy wielkiej wygranej nie mają czasem nawet konta w banku. Trzeba im poradzić, jak je otworzyć, jak mądrze ulokować wygraną, a przy okazji ostrzec przed szastaniem pieniędzmi - zaznacza rzecznik loterii w Bremie.

Inna Angielka zostawiła kupon na stole, gdzie sfrunęła jej papużka i podziobała go na
całe życie zapamiętał rozmowę telefoniczną z mocno starszą panią, do której zadzwonił z wiadomością o wygranej. Pani poprosiła o chwilę na zebranie myśli i zaciągnęła się papierosem, po czym rozkaszlała się w słuchawkę. Nie, nic mi nie jest - wyjaśniła zaniepokojonemu rozmówcy - myślałam, że papieros mnie uspokoi, ale ja w życiu nigdy nie paliłam.<br><br>W Niemczech zdobywcy wielkiej wygranej nie mają czasem nawet konta w banku. Trzeba im poradzić, jak je otworzyć, jak mądrze ulokować wygraną, a przy okazji ostrzec przed szastaniem pieniędzmi - zaznacza rzecznik loterii w Bremie.<br><br>Inna Angielka zostawiła kupon na stole, gdzie sfrunęła jej papużka i podziobała go na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!