Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 01.03 (1)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
czeskie, że Vejvodów...

Najciekawsze, że tantiemy płyną z zagranicy również na konto spadkobierców tekściarza Zemana, choć jego "Szkoda lasky" nie przetłumaczono na żaden język świata.

Według zgodnej opinii wszystkich trzech braci najbardziej skrupulatni i uczciwi w płaceniu są Australijczycy i Niemcy. Płaci również nasz ZAiKS, ile - to tajemnica, ale Vejvodowie nigdy do nas pretensji nie mieli. Dobrze im chyba idzie również dyscyplinowanie własnych rodaków: wieczorem grajkowie piwiarni Pod Kielichem nijak nie chcieli się dać namówić do grania "Szkoda lasky" - z powodów, których każdy autor piosenki może się domyślić.

Synowie legendarnego kapelmistrza ogromny mają do pamięci ojca szacunek i sentyment: - Tata był
czeskie, że Vejvodów...<br><br>Najciekawsze, że tantiemy płyną z zagranicy również na konto spadkobierców tekściarza Zemana, choć jego "Szkoda lasky" nie przetłumaczono na żaden język świata.<br><br>Według zgodnej opinii wszystkich trzech braci najbardziej skrupulatni i uczciwi w płaceniu są Australijczycy i Niemcy. Płaci również nasz ZAiKS, ile - to tajemnica, ale Vejvodowie nigdy do nas pretensji nie mieli. Dobrze im chyba idzie również dyscyplinowanie własnych rodaków: wieczorem grajkowie piwiarni Pod Kielichem nijak nie chcieli się dać namówić do grania "Szkoda lasky" - z powodów, których każdy autor piosenki może się domyślić.<br><br>Synowie legendarnego kapelmistrza ogromny mają do pamięci ojca szacunek i sentyment: - Tata był
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!