Typ tekstu: Książka
Autor: Janusz Tazbir
Tytuł: Silva rerum historicarum
Rok: 2002
występują jako zezwierzęceni sadyści, aby po kilku minutach projekcji ustąpić miejsca znacznie bardziej okrutnym Niemcom. Nasi rodacy pojawiają się zaś odtąd wyłącznie w roli szlachetnych sojuszników, broniących u boku ukraińskich komunistów niezawisłości tego kraju.
Mimo to film dość szybko zniknął z naszych ekranów, film o Chmielnickim czy Wiatr od Wschodu nigdy się na nich nie pojawił. Kończąc omawianie powieści Zrodzeni z burzy, Klimowicz pisze z ironią: "Życzę państwu przyjemnej lektury". Nie byłaby ona taka łatwa, ponieważ po dwóch przekładach (z lat 1949 i 1951) nie pojawiły się dalsze wydania.
Nie warto byłoby może wracać do twórczości Ostrowskiego, gdyby nie ukazanie się
występują jako zezwierzęceni sadyści, aby po kilku minutach projekcji ustąpić miejsca znacznie bardziej okrutnym Niemcom. Nasi rodacy pojawiają się zaś odtąd wyłącznie w roli szlachetnych sojuszników, broniących u boku ukraińskich komunistów niezawisłości tego kraju.<br>Mimo to film dość szybko zniknął z naszych ekranów, film o Chmielnickim czy Wiatr od Wschodu nigdy się na nich nie pojawił. Kończąc omawianie powieści Zrodzeni z burzy, Klimowicz pisze z ironią: "Życzę państwu przyjemnej lektury". Nie byłaby ona taka łatwa, ponieważ po dwóch przekładach (z lat 1949 i 1951) nie pojawiły się dalsze wydania.<br>Nie warto byłoby może wracać do twórczości Ostrowskiego, gdyby nie ukazanie się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego